středa 8. července 2015

Andílek na nervy- nová česká komedie


Možná jste o tomto filmu už slyšeli (nebo na něm dokonce byli) možná ne. Příběh je o *čtrnáctileté fashion bloggerce Viktorii, která si musí po smrti matky vybrat, zda žít v dětském domově nebo na malé vesnici s otcem, kterého nikdy neviděla. Venkovské prostředí na ni zpočátku působí jako zoo plné exotů, kteří jsou sice zajímavou náplní pro její blog, ale žít se s nimi nedá. Její otec navíc úspěšně vzdoruje všem pokusům o převýchovu a raději se věnuje své praxi zvěrolékaře a poklidnému popíjení s kamarády. Do rodinného souboje je postupně zatažena celá vesnice i sociální pracovnice, která hrozí násilným rozdělením nově vzniklé rodiny. A to právě ve chvíli, kdy Viktorie kromě vztahu k otci nachází i první lásku.*

Já osobně jsem o tomto filmu dozvěděla, ještě předtím než šel do kin a to díky písničce od Adama Mišíka a Debbie- Country Charms. Tato písnička mě nadchla a nemohla jsem se jí nabažit. A právě ve videoklipu byli vystřiženy kousky z filmu, který vypadal dobře a i když nejsem zrovna milovníkem českých filmů, zjistila jsem si o něm víc a těšila se jak na něj ze sestrou vyrazíme.
Nakonec se tak stalo v sobotu 4.6.

Popravdě ještě než začal film jsem se děsila, že to bude propadák, jelikož jsme v kině byly skoro sami. Byla jsem ovšem mile překvapena. Film byl vtipný a i přes nějaké nedokonalosti, podle mého názoru na české poměry pěkný. Anna Kadeřávková se role rozmazlené blogerky Viktorie ujala na výbornou a všechen svůj nesouhlas dala pěkně hlasitě najevo. I když je příběh o klasické změně dívky z nesnesitelné a hodnou a milou, vše je obaleno dávkou vtipů. Dalším plusem je, že příběh ukazuje typické chování lidí v našem věku.

Později jsem zjistila, že v recenzích hodně převládá kritika, hold to asi není šálek čaje pro každého. Já jsem však ráda, že jsem si recenze četla až po filmu a šla na něj.
Takže já osobně film doporučuji.

*zdroj ČSFD

                                                                                     your Impossiblyawkwardmaky

Žádné komentáře:

Okomentovat